Cum sa participi

Admiterea la Școala ADC*RO se face printr-un test de creativitate pe care îl poți găsi în contul tău, după ce te înregistrezi pe site. Poți completa testul de admitere până pe 6 noiembrie 2018, ora 23:59!

Aplicațiile sunt evaluate de tutori, care stabilesc cine va merge mai departe și va urma cursurile școlii.

Oricine se poate înscrie, însă numai cei mai buni vor reuși să devină studenți ai Școlii.

Testul de admitere cuprinde câteva briefuri a căror rezolvare trebuie să ne confirme că nu ești chiar dezinteresat și nicidecum lipsit de talent.

Criteriile de evaluare pentru admitere sunt: creativitatea (60 % - calitatea conceptului, inovaţie, freshness), relevanța (20% - înţelegerea briefului, a targetului şi a brandului) și execuția (20% - calitatea execuţiei & storytelling).

NU se percepe nicio taxă pentru înscrierea în concurs, doar studenții admiși vor plăti taxa de participare la Școală.