Intrebari frecvente

Intrebari frecvente
Trebuie sa ai experienta in domeniu pentru a putea aplica?
Nicidecum! Candidatii pot fi studenti, absolventi, constructori sau oameni de creatie. Nu exista niciun fel de cerinte formale sau de pregatire speciala pentru a aplica la Scoala, doar de talent si idei bune.

Trebuie sa fac Scoala ADC*RO pentru a obtine un job in publicitate?
Scoala este cea mai transparenta modalitate de a gasi un job in publicitate. Alternativa ar fi sa trimiti CV-uri catre departamentele de HR in speranta unui interviu. In plus, spre deosebire de orice alta scoala sau facultate existenta in prezent, Scoala de Creatie este singura care iti deschide o usa catre industria de publicitate, scopul declarat al acesteia fiind pregatirea unei noi generatii de creativi.

Am sa obtin un job dupa ce termin Scoala?
Nu exista absolut nicio garantie. Nu vei primi in mod automat un job de indata ce vei avea Scoala ADC*RO in portofoliu. Totul depinde de puterea de munca si determinarea ta, de calitatea ideilor tale si de efortul pe care esti dispus sa-l depui.

Cat ma costa?
DoarĀ studentii admisi platesc o taxa de 500 euro (suma finala, nu se percepe TVA) pentru participarea la cursurile Scolii.
Nu se percepe nicio taxa pentru inregistrarea aplicatiilor la inscrierea in concurs.