Intrebari frecvente

Intrebari frecvente

Trebuie să ai experiență în domeniu pentru a putea aplica?
Nicidecum! Candidații pot fi studenți, absolvenți, constructori sau oameni de creație. Nu există niciun fel de cerințe formale sau de pregătire specială pentru a aplica la Școală, doar de talent și idei bune.

Trebuie să fac Școala ADC*RO pentru a obține un job în publicitate?
Școala este cea mai transparentă modalitate de a găsi un job în publicitate. Alternativa ar fi să trimiți CV-uri către departamentele de HR în speranța unui interviu. În plus, spre deosebire de orice altă școală sau facultate existentă în prezent, Școala de Creație este singura care îți deschide o ușă către industria de publicitate, scopul declarat al acesteia fiind pregătirea unei noi generații de creativi.

Am să obțin un job după ce termin Școala?
Nu există absolut nicio garanție. Nu vei primi în mod automat un job de îndată ce vei avea Școala ADC*RO în portofoliu. Totul depinde de puterea de munca și determinarea ta, de calitatea ideilor tale și de efortul pe care ești dispus să-l depui.

Cât mă costă?
Doar studenții admiși plătesc o taxă de 600 euro (suma finală, nu se percepe TVA) pentru participarea la cursurile Școlii.
Nu se percepe nicio taxă pentru înregistrarea aplicațiilor la înscrierea în concurs.