Scoala ADC*RO si-a ales noua generatie de creativi pentru 2018
20 Decembrie 2017

50 de tineri își vor pregăti pe parcursul următoarelor luni un portofoliu de lucrări împreună cu o serie de tutori din unele dintre cele mai relevante agenții de publicitate din București. La finalul cursurilor, tutoratelor și vizitelor în agenţii, cei mai buni dintre absolvenţi vor beneficia de internshipuri în agenții.

Noua generație de studenți:

Ada Moisa // Alex Nedelcu // Alexandra Constantin // Anca Nicoleta Chiru // Andreea Mihalache // Andrei Kalman // Beatrice Smintinica // Bianca Ioana Crăciunescu // Bianca Solymosi // Cătălin Niculae // Cătălina Groza // Ciprian Odobescu // Cosmin Dogarescu // Cosmin Nicolae // Costin-Lucian Zisu // Cristian Gheorghiu // Cristina Bîlea // Cristina Gherasim // Danion Vasile // Diana Letzner // Diana Silion // Dragoș Bardă // Dragoș Botcau // Eduard Manolache // George Bondoc // George Stanciu // Ioana Soroceanu // Ionuț Dumitrescu // Ionuț Gighileanu // Irina Focsa // Iulia Antonie // Iulia Surianu // Larisa Andreea Vasile // Laura Iacob // Maria Vatamanu // Marius Gălbenușă // Mert Emin // Mirela-Gabriela Grinzeanu // Monica-Ana Casangiu // Oana Oprea // Radu Nicolae Vladut // Ramona Elena Rusanescu // Roxana Gabriela Jitaru // Sanda Luca // Silvian David // Sinziana Ioana Niculescu // Sînziana Perțea // Sorina Popescu // Teodora Stefan // Tudor-Constantin Neag // Vlad Genescu.

Bursa UniCredit Bank:

Bursa UniCredit Bank pentru ocupantul primului loc în clasament îi revine lui Ionuț Dumitrescu, cel care a adus cea mai bună soluționare a brief-urilor propuse, conform juraților din etapa de preselecție. Bursa care acoperă integral costul școlii este oferită de UniCredit Bank în semn de susținere a tinerilor aflați la început de drum.

Tutorii Şcolii ADC*RO:

Adrian Preda – Creative Director GAV, Andrei Tripşa – Creative Partner Three, Cǎtǎlin Rusu – Chief Creative Partner & CEO Rusu+Borţun Brand Growers, Claudiu Dobriţǎ – Creative Director FCB Bucharest, Laura Nedelschi – Creative Director Kubis Interactive, Liviu Ţurcanu – Creative Director Mercury360, Radu Pilat - Managing Partner Heist Industries, Simona Suman – Group Creative Director MRM Worldwide România, Şerban Alexandrescu – Creative Director Headvertising şi Ştefan Vasilachi – Creative Director DDB România.