Archive for January, 2009

A inceput numaratoarea inversa!

Friday, January 30th, 2009

Inscrierile la Scoala ADC au intrat pe ultima suta de metri!

Au mai ramas doar 3 zile, pana luni, 2 februarie, orele 10:00, pentru a demonsta cat de creativi sunteti, completand testele propuse de tutorii Scolii pe www.scoalaadc.ro.

Aceasta este ultima sansa de a afla chiar de la cei mai mari directori de creatie din romania ce reprezinta publicitatea.

Incepand cu 23 februarie, 45 dintre cei care au aplicat vor invata secretele meseriei de la: Adrian Botan – McCann Erickson, Andrei Cohn - Cohn& Jansen | Ashley & Holmes, Andrei Tripsa – Propaganda, Costin Popescu – Cap, Dorian Pascuci - ADDV Euro RSCG, Sorin Tranca - Friends Advertising, Stefan Vasilachi – GMP, Valentin Suciu – Odyssey, Liviu David – Next Advertising, Serban Alexandrescu – Headvertising, Ema Prisca – Graffiti BBDO, Octav Gheorghe – Gavrila&Asociatii.

Ultima saptamana de inscrieri

Monday, January 26th, 2009

Inscrierile la Scoala ADC se apropie de final.

A mai ramas doar o saptamana, pana pe 2 februarie, orele 10:00, in care va puteti inscrie pentru a rezolva testele de admitere de pe site-ul Scolii, www.scoalaadc.ro.

La mijlocul lunii februarie vor fi anuntati studentii care au trecut testul de admitere, iar cursurile Scolii vor incepe pe 23 februarie.

La cea de-a doua editie a Scolii de creatie va vor impartasi secretele lor: Adrian Botan – McCann Erickson, Andrei Cohn - Cohn& Jansen | Ashley & Holmes, Andrei Tripsa – Propaganda, Costin Popescu – Cap, Dorian Pascuci - ADDV Euro RSCG, Ema Prisca – Graffiti BBDO, Liviu David – Next Advertising, Octav Gheorghe – Gavrila&Asociatii, Serban Alexandrescu – Headvertising, Sorin Tranca - Friends Advertising, Stefan Vasilachi – GMP, Valentin Suciu – Odyssey.

Ad sau Print? Mai bine AdPrint!

Tuesday, January 20th, 2009

Echipa AdPrint te invita sa petreci un weekend in Poiana Brasov, alaturi cei mai importanti oameni de creatie din Europa.

Ajuns la cea de-a 10-a editie, festivalul se va desfasura anul acesta intre 12 si 15 februarie si va cuprinde 2 zile de seminarii, petrecerile AdPrint, expozitia lucrarilor inscrise in competitie si, evident, Gala de premiere. La AdPrint vei avea ocazia sa afli secretele succesului de la Jan Leube, Chief Creative Officer BBDO Berlin, Patrick Collister, Founder Creative Matters, Sue Anderson, Creative Director Coca-Cola - Wieden+Kennedy Amsterdam si Mauricio Alarcon, Executive Creative Director S,C,P,F…Barcelona.

Taxa de participare variaza in functie de numarul de persoane (150 de euro pentru o persoana, 500 de euro pentru 4 persoane, 900 de euro pentru 9 persoane) si include accesul la expozitia AdPrint, accesul la cele 5 seminarii, la Gala de premiere si la binecunoscutele petreceri.

Vino sa inveti si sa petreci alaturi de noi, echipa AdPrint!

Pe locuri, fiti gata, start!

Monday, January 12th, 2009

Au inceput inscrierile la Scoala ADC!

Va asteptam cu mic, cu mare sa va intreceti in creativitate pe siteul www.scoalaadc.ro, completand testul de admitere.
Pentru rezolvarea subiectelor, aveti la dispozitie 3 saptamani, pana pe 2 februarie.

Daca va numarati printre cei 45 de studenti care au trecut testul, sunteti asteptati pe bancile scolii incepand cu 23 februarie.

Mult succes!

Se apropie!

Wednesday, January 7th, 2009

Mai sunt doar cateva zile pana luni, 12 ianuarie, cand vor incepe inscrierile la Scoala ADC.

Domnii Ovidiu Lupsa si Serban Alexandrescu (Headvertising), sub atenta indrumare a lui Octav Gavrila (Gavrila&Asociatii), au creat afisul pe care il veti vedea in perioada urmatoare prin facultatile si caminele voastre.

Pe afis se poate observa si primul logo Art Directors Club Romania, desenat de Sasa Lazar (CAP).

poster_adc