Seminar Outdoor

Luni, 23 martie, ne-am intalnit cu Andrei Cohn si Andrei Tripsa si am invatat multe lucruri interesante despre outdoor si despre reprezentarile acestuia in spatiul public sub forma posterelor, billboard-urilor, mash-urilor, backlits, citylights, tranzitului de pe mijloacele de transport etc.

Andrei Tripsa ne-a invatat cum trebuie realizat un outdoor bun, sustinandu-si teoria prin exemple concrete.

Andrei Cohn ne-a vorbit despre relatia dintre outdoor si societate, despre felul in care excesul de publicitate stradala “polueaza” mediul, oferindu-ne ca exemplu situatia din Sao Paulo, unde outdoorul a fost interzis ca urmare a utilizarii sale excesive. Am mai vorbit si despre panoul Arthur Verona, unde diversi artsti isi expun lunar lucrari despre evenimente actuale si de interes general.

Tot in cadrul acestui seminar studentii au primit cel de-al doilea brief de creatie. Le uram succes si spor la treaba!

Tags: , , ,

One Response to “Seminar Outdoor”

  1. Ana Says:

    Nu e prea mult entuziasm pe aici! Ce se intampla? Am urmarit acest blog si anul trecut si omuletii de atunci mai ziceau una, alta…, impresii, opinii…
    Voi? Poate intra si tutorii sa ne tina la curent cu “noutatile” noii generatii creativi.

Leave a Reply