De la studentii ADC - ep. 1

Iata-ne ajunsi la jumatatea celei de-a doua editii a Scolii ADC. Au fost 6 saptamani frumoase in care tutorii ne-au invatat despre strategie si concept, outdoor, print, ambient, campanii si putin tv. Dar aceasta a fost abia prima parte. Mai avem inca 6 saptamani de parcurs si multe alte lucruri de invatat.

Pentru ca noua ne-a placut la Scoala pana acum, am decis sa aflam si parerea studentilor. Asa ca avem de la cativa dintre ei pareri “la cald” despre cum au decurs lucrurile pana acum.

Daniel Dobrin
Pana acum mi-a placut si imi place, stiu asta pentru ca inca astept cu nerabdare sa ajung la cursuri si am sentimentul ca in ziua cursului am facut ceva important, am prins cateva informatii noi si utile, pe langa faptul ca in ziua respectiva stau mai putin la serviciu (deci un 2 in 1 asa ).

Ce este interesant la acest curs fata de alte cursuri este faptul ca aici primim niste informatii personalizate de stilul fiecarui tutor si mai primim si informatii subiective rezultate in urma unor multi ani de experienta practica si cred ca lucrurile astea le gasesti mai greu.

Noi, cursantii, suntem linistiti asa, suntem o clasa cuminte, si la inceput credeam ca o sa cunosc 47 de persoane, dar ii cunosc doar pe cei pe care ii stiam si inainte, pe inca o tipa care a venit mai devreme in prima zi si pe cei 3 colegi de seminar ( din care 1 adica Roxana se incadreaza si la persoane pe care le stiam si inainte dar e ok ca pe Roxana vreau sa o stiu mai bine ). Probabil cei care fumeaza se cunosc mai bine , nu stiu, dar cred ca daca aveam cateva ore libere in care sa ne cunoastem , sa stam de vorba, sa facem cerc din scaune in loc de linii, ( eventual sa facem o petrecere de juma’ de curs) poate asa eram mai vioi la cursuri si puneam mai multe intrebari si eram atat de obraznici incat curiozitatea noastra tinea tutorii peste program.

Corvin Cristian
Cred ca este un abc pe care toti cei care lucreaza in advertising sau domenii conexe ar trebui sa il cunoasca. S-ar evita in felul asta demersurile care reinventeaza roata si rezultatele lor primitive. Pe de alta parte, nu cred ca scoala poate compensa studiul individual si, in sensul asta, mi se pare foarte buna bibliografia recomandata de Serban Alexandrescu.

In curand veti afla si parerile celorlalti participanti pentru ca ii invitam pe toti sa ne impartaseasca impresiile lor despre tutoratele si seminariile Scolii ADC

Tags:

3 Responses to “De la studentii ADC - ep. 1”

  1. Sebastiano Says:

    “dar e ok ca pe Roxana vreau sa o stiu mai bine” :]

  2. Vladi Says:

    Trebuie sa facem odata chestia cu scaunele in cerc. Acum ramane de vazut daca o sa vina Mosul pentru ca am fost o clasa cuminte. Ti-am dat marfa. ;)

  3. d.dobrin Says:

    Nu cred ca o sa vina Mosu la petrecerea asta , el vine la cealalta petrecere a lu’ Cristi, acum e tot asa cu liber la serv ,mancare , bautura si lumea care colinda strazile pana tarziu dar acum primim lumina seara nu cadouri.

Leave a Reply