De la studentii ADC - ep. 3

Studentii ne-au impartasit pana acum pareri diferite despre Scoala, insa ideea generala rezultata este aceeasi: ne place la Scoala.

Irina Matcaboji
Pentru mine Scoala ADC a insemnat oportunitatea de a ajunge la o concluzie clara despre lucrul in creatia publicitara. Ca sa iau o decizie clara, avizata asupra oricarui lucru, trebuie sa vad acel lucru din interior. Si indiferent daca era da sau ba advertisingului, stiam ca scoala ma va scuti de timp, efort si neuroni pierduti aiurea (dupa un calcul de scrooge mi-am dat seama ca si bani).

Dar s-a mai intamplat si ca am descoperit niste oameni pe care poti sa ii apreciezi fie si numai datorita modului lor de gandire, a felului in care vad viata. Chiar daca habar nu ai de industrie si nu stii de notorietatea, premiile sau experienta lor, se vede cu ochiul liber ca ai in fata niste oameni pasionati si general valorosi.

Cat despre structura scolii, ideea cu tutoratele mi se pare dementiala. Ce se intampla de fapt in acest cadru mistic: te duci pe tarlaua personala a doi directori de creatie foarte apreciati, le mananci din timpul productiv si posibil ii incurci, dar totusi ei iti raspund la toate intrebarile (stupide sau nu) cu interes. Plus ca erau dispusi sa iti spuna in 5 minute niste idei de care probabil ei s-au prins in ceva mai mult timp. Asta mi se pare absolut delicios. Sper sa se faca si la anu’ scoala.

Tags:

One Response to “De la studentii ADC - ep. 3”

  1. Gilbert Says:

    crowder@attrition.cashed” rel=”nofollow”>.…

    благодарствую!…

Leave a Reply