De la studentii ADC - ep. 4

Inca un student ne vorbeste despre experienta lui de pana acum la Scoala ADC.

Sebastian Olar
As vrea sa incep prin a-l cita (din memorie :P) pe Leo Burnett: “When you reach for the stars, you may not quite get one, but you won’t come up with a handful of mud either.”

Serios vorbind, cu atitudinea asta am vrut sa ma infectez in Scoala ADC. Sa ma setez in primul rand pe ne-mediocritate, pe privirea tinuta sus.

Iar profii sunt oameni buni, molipsitor de buni.

Mie imi dau aer in plamani. Pleci de-acolo cam “daaa, o sa fac ceva smart, ceva nemaiauzit, pot sa storc pana dau de ceva misto. Si ei o sa zambeasca, stiu asta”.

Creatia nu o fi ea brain surgery, dar nu e nici mistica. Asa ca putina disciplina pica la fix. Ne formam criterii.

Internalizam lucrurile si ele se sedimenteaza acolo in “bunul simt” de care ne tot spun ei. Vom sti macar ca o idee e proasta, ca una e excelenta sau ca alta mai trebuie fiarta.

Este o onoare sa poti petrece timp langa oamenii astia pe care altfel nu i-ai prea putea prinde nici la telefon, nu-i asa?

Inchei cu un alt citat, tot din memorie: “De acum inainte voi folosi Sensodyne Whitening pentru a avea dintii albi”.

Tags: , , ,

One Response to “De la studentii ADC - ep. 4”

1. Vladi Says:

Deci SI TIE ti-a placut spotul Sensodyne Whitening??? :D