De la studenti ADC - ep. 5

Vladi Paunescu ne spune cum i s-a parut lui prima parte a Scolii ADC.

Pentru a usura efortul cititorului care isi pierde privirea printre randurile beletristice o sa punctez principalele lucruri care imi plac:
- prezentarile tutorilor (nu am mai fost atat de captivat de cand ascultam povesti noaptea cand eram mic)
- tutorii (nu am mai vazut oameni atat de diferiti ca lifesyle si look de la Liberty Parade)
- briefurile (nu mai asteptasem ceva cu atata nerabdare de cand eram iarna la munte acum trei ierni si nu ningea)
- atmosfera generala (nu am mai vazut o atmosfera atat de amicala de la meciul Romaniei cu Olanda de la Euro)
- intalnirile de la agentie (nu am mai vazut o critica atat de constructiva de cand lui Noe i s-a spus sa se grabeasca cu arca)
- faptul ca pe masura ce inaintam in cursuri se incalzeste afara (nu am mai vazut o sincronizare atat de buna de cand m-am uitat la ziua nationala a Coreei de Nord)
- picturile din sala de tutorat (nu am mai vazut ceva atat de colorat de cand am vazut prima oara spoturile de la Sony Bravia)

Si acum si cateva care nu imi plac:
- faptul ca toata lumea se plange ca nu merge liftul (desi comoditatea e tentanta)
- faptul ca de multe ori in drum spre cursuri prind numai semafoare pe rosu (desi rosu e o culoare frumoasa)
- sandvisul pe care l-am mancat inainte de curs acum doua saptamani (desi am baut apa minerala dupa)

Tags:

2 Responses to “De la studenti ADC - ep. 5”

1. d.dobrin Says:

iti dau comment-ul asta la schimb (oricum il am dublura ) pe un comment la articolu’ cu parerea mea (ep1) . De preferat un comment din seria folosita aici cu “nu am mai vazut….” . Multumesc !

2. Roxana Says:

eu sunt curioasa ce a avut sandvisul respectiv de a meritat o mentionare :))